linka
linka
DOPORUČUJEME

obEc Libice nad Cidlinou

Vítejte na stránkách obce Libice nad Cidlinou
 

Obec Libice nad Cidlinou leží v malebné Polabské nížině nedaleko lázeňského města Poděbrady. Vesnicí protéká řeka Cidlina vlévající se nedaleko obce do největší české řeky Labe. Libice se dočkala největšího rozmachu a rozkvětu v polovině 10. století, kdy na akropoli zdejšího hradiska sídlil knížecí rod Slavníkovců. První písemná zmínka o Libici je z roku 981 a pochází z Kosmovy kroniky české.

Dnes má obec několik obchodů, mateřskou a základní školou, továrnu na výrobu malé zemědělské mechanizace, kulturní dům, fotbalové hřiště a dvě restaurace. V obci funguje Sbor dobrovolných hasičů, sportovní vyžití nalézají občané v Tělocvičné jednotě Sokol Libice nad Cidlinou a v TJ Libice nad Cidlinou. Ochotnickou tradici udržuje Divadelní spolek Vojan Libice nad Cidlinou. V obci dále působí organizace Českého svazu zahrádkářů a Českého svazu rybářů.
 

Obec leží v nadmořské výšce 190 metrů nad mořem a její katastr se rozkládá na rozloze 9995,55 hektarů.V Libici nad Cidlinou žije zhruba 1300 obyvatel. Jejich průměrný věk je 42 let. Obec disponuje základní lékařskou péčí, poštovním úřadem a knihovnou. V celé obci je vybudována vakuová kanalizace. Na západním okraji vesnice se rozkládá areál slavníkovského hradiska s maketami základů otonského kostela z 10. století a paláce z. 11. století. K dalším pamětihodnostem Libice patří několik památníků, dále evangelický chrám a katolický kostel sv. Vojtěcha.  
virtuální prohlídka obce
 
Obecní úřad Libice nad Cidlinou

Husova 4, 289 07 Libice n. C.
Tel.: 325 637 141, 325 637 254
více informací ...

ÚŘEDNÍ HODINY:
sekretariát:

Pondělí: 8 - 11  12 - 17 hod.
Středa:  8 - 11  12 - 17 hod.
 
starosta:
Pondělí: 15 - 17 hod.
Středa:   8 - 11  hod.
 
místostarosta:
Pondělí a Středa: 8 - 10 hod.

Mapa Libice nad Cidlinou
naleznete nás zde ...
Důležité odkazy
 
Copyright © OBEC LIBICE NAD CIDLINOU všechna práva vyhrazena.  WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION ( AS )